STUDENT-PRAKTYKANT (M/K) – ONLINE MARKETING

Dział: Usługi marketingowe
Czas trwania:
według uzgodnień (ok. 6 miesięcy)
Zakres:
10 - 20 godzin / tydzień

Czekają na Ciebie następujące atrakcyjne zadania:

  • Wesprzesz nas w pracach nad wznowieniem naszej strony internetowej, nad opracowaniem i realizacją wielojęzycznych witryn internetowych dla poszczególnych krajów oraz w uzgadnianiu lokalnych wymogów z naszymi 14 oddziałami.
  • Pracujesz aktywnie nad redagowaniem i aktualizowaniem treści, uwzględniając przy tym zdefiniowane działania SEO.
  • Opracowujesz raporty z wykorzystaniem Google Analytics, analizujesz preferencje korzystania z Internetu i na tej podstawie przedstawiasz rekomendacje.
  • Zaprezentuj swoje idee: Opracowujesz małe kampanie, redagujesz treści dla kanałów online / social media i umieszczasz je.
  • Ponadto masz możliwość wspierania tradycyjnych działań marketingowych, współpracy z prasą oraz aktywności w ramach public relations oraz organizacji imprez.

Jeśli tak, pasujesz do nas – zarówno pod względem merytorycznym jak i osobowościowym:

  • Studiujesz zarządzanie informacjami, komunikację w przedsiębiorstwie, ekonomię lub na porównywalnym kierunku o specjalności marketingowej na co najmniej trzecim semestrze.
  • Interesujesz się internetem i masz świetne wyczucie redakcyjne w zakresie graficznym i tekstowym.
  • W idealnym przypadku masz już pierwsze doświadczenia z TYPO3. Twój profil uzupełnia sprawne posługiwanie się pakietem MS Office.
  • Cechuje Cię odpowiedzialność oraz skrupulatne podejście do pracy, umiejętność pracy w zespole i komunikatywność.
  • Posługujesz się dobrze w języku angielskim w mowie i w piśmie.

Nowe szanse. Nowe cele. Gotowi?

Czekamy na Twoją aplikację!

VOLLMER WERKE Maschinenfabrik GmbH
Dział HR – pani Sandra Moll
Ehinger Straße 34 – 88400 Biberach/Riss
Tel.: 07351 / 571-724 I www.vollmer-group.com
E-Mail: karriere@vollmer-group.com

Osoba kontaktowa

Sandra Moll
Studia/praktyki
AdresEhinger Straße 34 // 88400 Biberach/Riß