Praca dyplomowa: Opracowanie i realizacja koncepcji konfiguracji opcjonalnych komponentów magistrali fieldbus (EtherCAT) w obrabiarkach

Dział: Rozwój, dziedzina techniki sterowania i napędów

Czas trwania: według uzgodnień (ok. 6 miesięcy)

Okres: semestr zimowy 2018/2019

Cel pracy: Opracowanie neutralnej dla sterowania koncepcji realizacji, która umożliwia „konfigurację online" komponentów magistrali fieldbus maszyny w zależności od pojedynczego projektu maszyny na typ maszyny.

Przy tym czekają na Ciebie następujące atrakcyjne zadania:

  • Wdrożenie w technologie magistrali fieldbus (EtherCAT)
  • Porównania i wyszukiwania sposobów innych technologii fieldbus
  • Neutralne dla sterowania monitorowanie sytuacji wyjściowej
  • Opracowanie neutralnej dla sterowania koncepcji realizacji
  • Realizacja koncepcji na wybranej
  • platformie sterowania obrabiarką

Jeśli tak, pasujesz do nas!

  • Studiujesz na kierunku elektrotechnika lub w porównywalnej specjalizacji.
  • Dysponujesz doświadczeniem w programowaniu obiektowym oraz znajomością magistrali fieldbus, a także techniką automatyzacyjną
  • Chętnie pracujesz samodzielnie i w sposób uporządkowany oraz zorientowany na cel
  • Lubisz pracę zespołową i cechujesz się entuzjazmem do pracy, gotowością do nauki oraz zaangażowaniem

Gotowi na karierę z Vollmer?

Zabierz na pokład VOLLMER jako kompetentnego partnera dla swojej pracy dyplomowej! Czekamy na Twoją aplikację!

VOLLMER WERKE Maschinenfabrik GmbH

Dział HR – pani Sandra Moll

Ehinger Straße 34 – 88400 Biberach/Riss

Tel.: 07351 / 571-724

karriere@vollmer-group.com

Osoba kontaktowa

Sandra Moll
Studia/praktyki
Adres Ehinger Straße 34 // 88400 Biberach/Riß