ELEKTRONIK W ZAKRESIE URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW M/K WYKSZTAŁCENIE Z VOLLMER

Dzięki właściwemu połączeniu obwodów, przewodów i podzespołów iskra przeskakuje po krótkim czasie: Zrobimy z Ciebie specjalistę w zakresie montażu i uruchamiania urządzeń i instalacji elektronicznych. Nauczysz się, jak ze schematów ideowych i funkcjonalnych stworzyć i zainstalować kompleksowe systemy sterowania – bez żadnych spięć. Równocześnie ugruntujesz praktyczne umiejętności teoretyczną wiedzą wyniesioną ze szkoły zawodowej w Biberach.

OTO TWOJE ZADANIA

Pracujesz w naszych działach specjalistycznych przy montażu podzespołów elektrycznych i układów sterowania, pomagasz w uruchamianiu i konserwacji urządzeń i systemów elektrycznych, diagnozujesz usterki i usuwasz je. Składasz podzespoły elektromechaniczne, wyposażasz w poszczególne elementy płytki obwodu drukowanego i łączysz moduły w system. Do zakresu Twoich obowiązków należy również programowanie w różnych językach programowania na różnorodnym sprzęcie (Micro Controller, PLC).

CZAS TRWANIA:
3,5 roku (ewentualnie 3 lata w przypadku dobrych wyników)

OCZEKUJEMY OD CIEBIE

Warunkiem podstawowym są dobre oceny na świadectwie ukończenia szkoły średniej.
Ponadto oczekujemy od Ciebie:

  • Zamiłowania do elektrotechniki i elektroniki
  • Zainteresowania informatyką i przetwarzaniem danych
  • Dobrą znajomością matematyki i fizyki
  • Myślenia analitycznego i logicznego
  • Poczucia odpowiedzialności
  • Samodzielności i zapału do pracy

MOŻESZ OCZEKIWAĆ

Po ukończeniu nauki wiele drzwi będzie stało przed Tobą otworem. Zakres sięga od elektromontażu poprzez zapewnienie jakości, aż po serwisowanie. Bądź też zajmiesz się uruchamianiem i serwisowaniem naszych maszyn bezpośrednio u klienta w kraju i za granicą.

MOŻLIWOŚCI DOSKONALENIA ZAWODOWEGO:

  • Technik m/k
  • Specjalista (z tytułem mistrzowskim) m/k
  • Specjalista w zakresie ekonomiki przedsiębiorstw technologicznych m/k
  • Studia licencjackie

NAJLEPSZE PERSPEKTYWY

  • Wszechstronne wykształcenie i dobre perspektywy
  • Wysokie prawdopodobieństwo zatrudnienia
  • Wykształcenie oparte na 100 latach tradycji
  • Nowoczesne miejsca pracy
  • Partnerska kultura przedsiębiorstwa
  • Interesujące projekty
  • Działania, jak szkolenia zespołowe, wyjazdy w ramach praktyk, seminaria, warsztaty i imprezy pracownicze
ELEKTRONIK W ZAKRESIE URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW M/K
Broszura

Czy wzbudziliśmy Twoją ciekawość?

Zrób pierwszy krok już teraz i wyślij swoją aplikację w formacie PDF:
Adres Ehinger Straße 34 // 88400 Biberach/Riß